Sular kesildi okul tatil!

Adana'nın Yumurtalık ilçesinde su kesintisi nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 20.02.2012 - 10:16

Sular kesildi okul tatil!

Yumurtalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özkan, ilçenin su ihtiyacının karşılandığı boru hatlarında yol çalışmaları sırasında meydana gelen arıza nedeniyle yaklaşık bir haftadır suların kesik olduğunu belirtti.

İlçe genelinde yaşanan su sıkıntısının itfaiye araçları ve tankerlerle karşılanmaya çalışıldığını anlatan Özkan, ''Su kesintisi sağlık sorunlarına yol açmasın diye okulları bir gün tatil ettik. Okullar çok sayıda öğrencinin bir arada yaşadığı alanlar. Bu nedenle böyle bir önlem aldık'' dedi.

Özkan, ilçedeki Atatürk ve Barbaros İlköğretim okulları ile Yumurtalık Çok Programlı Lisesinde bugün okula gelen öğrencilerin evlerine gönderildiğini bildirdi.

Öte yandan, Yumurtalık Belediye Başkanı Turgut Erişmen, ilçenin suyunun 25 kilometre uzakta bulunan Burnaz'dan geldiğini belirterek, suyun geldiği hatta yapılan yol çalışmaları sırasında su borularının patladığını kaydetti.

Erişmen, sorunun çözümü için çalışmaların sürdüğünü belirterek, ''Birini yaptık ve bu kez başka bir boru patladı. Şimdi onu onarmak için mücadele ediyoruz'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...