Sürücüye vuran müdüre ihraç

Yayımlanan son Kanun Hükmünde Kararname ile kamudan binlerce kişi ihraç edildi. İhraç listelerinde dikkat çeken isimler de var.

NTV Haber 08.07.2018 - 23:09

Sürücüye vuran müdüre ihraç

4 vali yardımcısı, 4 kaymakam ve onlarca emniyet müdürü. Kanun Hükmünde Kararname ile kamudan ihraç edilenler arasında dikkat çeken isimler var.

Onlardan biri Emniyet Müdürü Celal Yılmaz. Kamuoyuonu, 2015'te İstanbul Küçükçekmece'de trafikte tartıştığı motosiklet sürücüsünü öldürmesiyle tanımıştı. Yılmaz, son KHK ile kamudan ihraç edildi.

Yüzbaşı Burak Akın. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in eski koruması. Akın, 15 Temmuz gecesi darbeciler tarafından bacağından vurulmuştu. Ancak daha sonra FETÖ üyesi olduğunu belirtti ve itirafçı oldu. Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak isteyen Akın'ın son KHK ile TSK'dan ilişiği kesildi.

Eren bülbül'ün şehit edildiği dönemde Trabzon'un Maçka İlçesi Jandarma Komutanı iken gözaltına alınan Teğmen Zabit Zengin de ihraç edilenler arasında.

Yozgat'ta görev yapan Vali Yardıcmısı Duran Eryılmaz, Erzincan'da görev yapan Vali Yardımcısı Kamil Aksoy, Karabük'te görev yapan Vali Yardımcısı Sabri Uzun ve Erzincan'da görev yapan Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz da ihraç listesinde yer aldı.

Listede 4 kaymakam da var. Ahmet İhsan Çiğil, Erol Korkmaz, İbrahim Halil Şivgan ve Mehmet Yaşar Yeşiltaş kamudan ihraç edildi.

Sayfa Yükleniyor...