Taziye dönüşü kaza: 10 yaralı

Van'da taziye ziyaretinden dönenleri taşıyan bir minibüsün kaza yapması sonucu 10 kişi yaralandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 24.01.2014 - 03:06

Taziye dönüşü kaza: 10 yaralı

Van'ın Edremit ilçesinde, taziye ziyaretinden dönenleri taşıyan minibüsün kar yağışı nedeniyle zemini kayganlaşan köprüden dereye düşmesi sonucu ikisi ağır 10 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, taziye ziyaretinden dönenleri taşıyan ve sürücüsünün kimliği henüz belirlenemeyen minibüs, ilçeye 15 kilometre uzaklıktaki Köprüler köyü girişinde, kar yağışı nedeniyle zemini kayganlaşan 5 metre yükseklikteki köprüden dereye düştü.

Kazayı haber alan köylüler olay yerine giderek yaralıları araçtan çıkardı. Durumu 112 ekiplerine bildiren köylüler, durumu ağır olan yaralıları da kendi araçlarıyla en yakın hastaneye ulaştırdı.

Gevaş Devlet Hastanesi, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezine kaldırılarak tedavi altına alınan 10 yaralıdan ikisinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Kazayı haber olan yaralı yakınları, bilgi alabilmek için hastanelere koştu. Öte yandan, köprüde koruma bariyeri bulunmadığını ve bu nedenle daha önce de birçok kez kaza meydana geldiğini belirten köylüler, önlem alınmamasını istedi.

Sayfa Yükleniyor...