Süleymanpaşa ilçesi 100. Yıl Mahallesi'nde yaşayan M.G.'yi (65) telefonla arayarak kendilerini polis olarak tanıtan şüpheliler, banka hesabının FETÖ üyeleri tarafından ele geçirildiğini söyleyerek kendisinden para istedi. 

Söylenenlere inanan M.G., bankadan çektiği 100 bin lirayı ve evdeki 15 bin lira değerindeki ziynet eşyalarını daha sonra eve gelen ve kendilerini polis-savcı olarak tanıtan zanlılara verdi.

Dolandırıcıların ertesi gün yeniden arayarak evini satmasını ya da bankadan kredi çekmesini istemesi üzerine, bir avukat yakınına danışan M.G., dolandırıldığını fark ederek polise başvurdu.

Yaşlı kadının ihbarının ardından harekete geçen Tekirdağ Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, M.G.'ye dolandırıcıları para vermek için eve çağırmasını söyledi. 

Polis, M.G.'nin evine parayı almak için gelen A.Ö'yü gözaltına aldı. Şüphelinin emniyetteki ifadelerinden yola çıkan ekipler, olayla ilgili Mustafa D. ile M.D'yi de yakaladı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Tekirdağ Adliyesi'ne sevk edilen zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Şüphelilerin daha önce de Samsun, Yalova ve Çorlu'da yaklaşık 250 bin liralık dolandırıcılık olayına karıştığı öğrenildi.