Terör örgütü DHKP-C bağlantılı iki kişi TBMM'ye girmek isterken yakalandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde terör eylemi gerçekleştirmek isteyen iki kişi güvenlik güçlerinin dikkati sayesinde son anda engellendi. Terör örgütü DHKP-C ile ilişkileri bulunan iki kişi güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.

Haberler - NTV Haber 15.05.2019 - 11:01

Terör örgütü DHKP-C bağlantılı iki kişi TBMM'ye girmek isterken yakalandı

Büyük Millet Meclisi'nde terör eylemi gerçekleştirmek isteyen iki kişi son anda engellendi.

Siyasi partilerin grup toplantılarının olduğu saatlerde Meclis kapısına gelen biri kadın iki kişi, CHP İstanbul Milletvkeli Mahmut Tanal ile randevularının olduğunu söyleyerek Meclis'e giriş yapmak istedi.

Meclis'in kuralları gereği görevliler Tanal'ı arayarak bilgi verdi. Güvenlik kaynaklarına göre, Tanal söz konusu iki kişinin içeri alınmasını istedi. Ancak buna rağmen iki kişinin hal ve tavırlarından şüphelenen polisler şüphelilere yönelik kimlik kontrolü gerçekleştirdi. Yapılan kontrolde kadın şüphelinin araması olduğu tespit edildi.

Bunun üzerine güvenlik güçleri iki kişiyi gözaltına almak istedi. Ancak şüpheliler yanlarında getirdikleri kesici aletler ile banko görevlilerini rehin alarak gözaltı işlemine direnmeye çalıştı. Takviye ekiplerin gelmesinin ardından şüpheliler kısa sürede gözaltına alındı.

Şüphelilerin üst ve çantalarında yapılan aramada içinden kablolar çıkan bantla sarılmış siyah bir kutu ile kesici alet ve bir tablet bilgisayar ele geçirildi.

Bomba imha ekipleri tarafından incelenen kutunun boş olduğunu tespit edildi.

Mulla Zincir ve Eylem Yücel isimli şüphelilerin, terör örgütü DHKP-C üyesi olmak ve örgüt propagandası yapmaktan suç kayıtlarının olduğunu belirlendi.

İfade işlemleri devam ederken olayla ilgili soruşturma geniş çaplı olarak sürdürülüyor.

Sayfa Yükleniyor...