Terör sivilleri vurdu: 1 çocuk öldü

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi girişinde zırhlı polis aracının geçişi sırasında başka bir araçta patlama meydana geldi. Patlamada 11 yaşındaki bir çocuk ölürken, aralarında polislerin de olduğu 26 kişi yaralandı.

Haberler 04.11.2012 - 17:18

Terör sivilleri vurdu: 1 çocuk öldü

Şemdinli Emniyet Müdürlüğü'ne ait zırhlı aracın ilçe girişindeki Beşevler Mahallesi mevkisinden geçişi sırasında, bomba yüklü başka bir araçta patlama meydana geldi.

İlk olarak Başbakan Erdoğan'ın duyurduğu patlamanın sonuçlarıyla ilgili, Hakkari Valiliği yazılı bir açıklama yaptı: 11 yaşındaki çocuk öldü, 2'si ağır 26 kişi yaralandı.

Valilik, patlamanın, polis aracının düğün yapılan bir alanın yakınından geçtiği sırada yaşandığını, 11 yaşındaki Faris Demircan'ın düğüne katılanlar arasında olduğunu duyurdu.

Yaralılardan sağlık durumu ciddiyetini koruyan İbrahim Demir'in Yüksekova Devlet Hastanesin'de, Burhan Kaya'nın ise askeri helikopterle kaldırıldığı, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındığı öğrenildi.

Patlamanın ardından olay yerinde geniş çaplı inceleme başlatan güvenlik güçleri, ilçeye giriş çıkışları kontrol altında tutuyor.

"SİVİL KAYIPLAR MEYDANA GELDİ"
Başbakan Erdoğan, olay henüz tazeyken, partisinin Kızılcahamam'daki kampının bitişinde patlamayla ilgili şunları söyledi:

''Bu terör saldırısında polis aracı zarar görmezken bir yavrumuz hayatını kaybetti, 18 vatandaşımız ise yaralandı. Bu alçakça saldırı, bir düğün mahallinin hemen yanı başında olduğundan maalesef sivil kayıplar meydana geldi. Bu yavrumuz 11 yaşında hayatını kaybetti.

Terör örgütü alçakça yüzünü bir kez daha ortaya bu hain saldırıyla koymuş oluyor biz de tabii ki bunu şiddetle kınıyor, şiddetle lanetliyoruz. Hayatını kaybeden yavrumuza Allah'tan rahmet ve ailesine sabırlar dilerken yaralı kardeşlerimize de Rabbimden şifalar temenni ediyorum''

Sayfa Yükleniyor...