Kapıkule yönünden şehir merkezine gelen sürücü Hayri Mandacı aşırı hız nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybedince trafiğe kapalı olan Gaziminhal Köprüsü'nün korkuluklarına hızla çarptı.

Kazada otomobilin sürücüsü Hayri Mandacı (41) ile yanında yolcu olarak bulunan Fatma Tanklay (48), Dilara Serfoş (13), Sevda Serfoş (32) ve Dilan Serfoş (6) yaralandı.

Kaza sonrası olay yerine gelen polis ekipleri uzun süre araçta başka yolcu da olabileceği şüphesi ile köprünün altında yaralı aradı. Kaza yapan araçta başka yolcununun olmadığı anlaşılınca arama çalışmalarına son verildi.

Olay yerinde ilk müdahalesi yapılan yaralılardan Dilara Serfoş ve Hayri Mandacı Edirne Devlet Hastanesi'ne diğer yaralılar ise Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kazayı öğrenip olay yerine gelen yaralı yakınları sinir krizi geçirdi. Tedavi altına alınan yaralılardan Fatma Tanklay'ın hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Kaza yerinde vatandaşlar trafiğe kapalı köprünün uyarı levhasının ve ışıklandırmasının yetersiz olmasına tepki gösterdi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.