Tuğgeneral Ersöz yoğun bakımda

Ergenekon soruşturmasında Ankara’da bir hastanede yakalandıktan sonra İstanbul’a getirilen emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, kalp rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede yoğun bakıma alındı.

18.01.2009 - 10:48

Ergenekon soruşturmasında aranırken Rusya’ya kaçan ve Ankara’da yakalanan Jandarma İstihbarat Dairesi Başkanı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, İstanbul’a gönderilmiş ve tutuklanarak Metris Cezaevi’ne konulmuştu. Cezaevinde kalp rahatsızlığı geçiren Ersöz, kaldırıldığı hastanede yoğun bakım servisinde tedavi altında tutuluyor.

Tuğgeneral Levent Ersöz’ün avukatı Gülten Güven, Ersöz’ün kalp rahatsızlığı nedeniyle Metris Cezaevi’nden önce Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, ardından da Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevkedildiğini açıkladı.

Müvekkilinin kalp krizi geçirip geçirmediğini bilmediğini ifade eden Güven, durumunun yapılacak kontrollerden sonra belli olacağını söyledi.

Güven, önceki yıllarda 3 kez kalp krizi geçiren ve stent takılan müvekkili gözaltına alınmadan önce sağlık raporlarını ilgili yerlere sunduklarını ancak sonuç alamadıklarını sözlerine ekledi.

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden de Ersöz’ün sağlık durumuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...