Türkiye seçiyor, NTV açıklıyor

Yerel seçim sonuçları ve değerlendirmesi bu akşam, seçim yasaklarının kalktığı saatten itibaren kesintisiz yayınla NTV’de.

26.03.2009 - 16:50

Türkiye seçiyor, NTV açıklıyor

Yerel Seçim sonuçları ve değerlendirmesi bu akşam, seçim yasaklarının kalktığı saatten itibaren kesintisiz yayınla NTV’de yayınlanacak.

Banu Güven, Can Dündar, Oğuz Haksever ve Mirgün Cabas'ın sunucağı seçim özel yayınında Hakan Yılmaz, Sencer Ayata, Hasan Cemal, Ruşen Çakır, Tarhan Erdem, Ahmet Turan Alkan, Emre Kongar, Mehmet Barlas, Can Kozanoğlu, Bekir Ağırdır ve Tanıl Bora sadece NTV'de değerlendirmelerde bulunacak.

Sonuçlar NTV’nin yanı sıra NTV Radyo ve daha fazlasını isteyenler için ntvmsnbc.com’da yer alacak. 

Doğru bilgi, isabetle yorumları ve hızlı haberciliği ile seçmenin güvenini bu seçimde de koruyan NTV, illere göre  seçimin sonucunu; hızlı, ileri teknoloji ile anlaşılır grafikler, süzülmüş bilgileri ve ekonomik, politik ve sosyolojik yönleriyle uzman değerlendirmelerini seçim akşamı ekrana getirecek.

DOKUNMATİK EKRAN TEKNOLOJİSİ
NTV’nin yurdun dört bir yanına dağılan ekipleri tarafından aktarılan bilgilerin yanı sıra ajanslardan alınan veriler anında ekrana yansıtılacak. Amerikan seçimlerinde kullanılan ve Magic Wall (Dokunmatik Ekran) teknolojisi de kullanılacak. Cabas ve Haksever seçim akşamı tüm rakamlarla sihirli duvarın karşısında olacak.

NTV’nin Seçim Stüdyosu'nda Banu Güven Can Dündar, Oğuz Haksever ve Mirgün Cabas uzman konukları ile sonuçları değerlendirecek. Gece boyunca seçimi yorumlayacak uzman isimler arasında Zeynep Göğüş, Meral Tamer, Nuray Mert, Nur Vergin, Mümtazer Türköne, Okay Gönensin, Naci Bostancı, Hüsamettin Cindoruk, Ali Bulaç, Mehmet Altan, Eyüp Aşık ve Celal Doğan yer alacak. Canlı seçim yayınına medya, ekonomi, siyaset uzmanlarından oluşan konuklar, siyasi parti yöneticileri,  siyasetin duayenleri konuk olarak katılacak.

SEÇİM 2009
NTV, 29 Mart Pazar günü ekrana gelecek yayınlarında öncelikli olarak tüm bilgiyi ayrıntılarıyla verecek. Seçim gecesi bütün sonuçlar anında takip edilebilecek. Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Trabzon ve Diyarbakır başta olmak üzere seçimin yarışının en yoğun geçtiği şehirlerden canlı bağlantıların yapılacağı yayında NTV’nin deneyimli muhabir kadrosu sonuçları siyasetçiler, gazeteciler ve uzman konuklarla değerlendirecek.

İl Genel Meclisi seçiminde il il partilerin aldığı oy oranı, belediye başkanlığı seçiminde son durum, başkan seçilenler, sonuçlarla ilgili değerlendirmeler, karşılaştırmalı analizler Seçim Ekranı’nda yer alacak. Bütün haber kaynaklarından gelecek bilgiler, NTV bilgi işlem merkezinde toplanacak ve bu bilgiler anında NTV ekranına yansıyacak, daha fazlası da ntvmsnbc.com’da yer alacak.

DAHA FAZLASI NTVMSNBC.COM'DA
Genel Seçimler’deki büyük başarısı ile adından söz ettiren ntvmsnbc.com, yenilenen yüzü ile yerel seçimlere de iddialı hazırlandı. Ekrandaki verilen bilgilerle yetinmeyenler için NTV’nin haber portalı ntvmsnbc.com, seçimi en hızlı ve ayrıntılı verebilmek için bütün hazırlıklarını tamamladı.

NTVMSNBC okuyucuları www.ntvmsnbc.com adresine girdiklerinde Yerel Seçimler ile ilgili haber, grafik ve haritaları karşılarında bulacak. Bütün partilerin dakika dakika, il il oy oranları, rakamlar ve grafiklerle okuyucuya sunulacak. Belediye başkanlığını kazanan partiler ve isimler, görüşler, ilk demeçler de sitede yer bulacak. Ayrıca seçimle ilgili videolar ve forum sayfaları da NTVMSNBC’de yer alacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...