Avea, bu yıl ilk kez düzenlediği Escape to Music konserleri kapsamında yenilikçi müzikal karakteri ve eşsiz tarzıyla elektronik müziğin tartışmasız en başarılı ortaklıklarından Unkle’ı, önemli isimlerle donanmış kadrosuyla İstanbullularla buluşturuyor.

Sanatçı bir ailede doğan ve çocuk yaşta çello ile başladığı müzik kariyerine Oxford’un underground partilerinde dj’lik yaparak devam eden James Lavelle’in okul yıllarındaki projesi UNKLE, yıllar geçtikçe genişleyen ve kemikleşen kadrosuyla 2010 yılı içerisinde UNKLE.LIVE olarak birçok festivalde önemli isimlerin üzerinde headliner olarak sahne aldı ve müziklerindeki elektronik altyapıyı güçlü grup performanslarıyla, şarkılardaki atmosferi sahne şovlarıyla güçlendiren grup izleyicilerden her zaman olduğu gibi tam puan aldı.

James Lavelle,
Pablo Clements, James Griffith,
Joel Cadbury, Michael Lowry, Gavin Clark’tan oluşan grup, 2011 turnesi kapsamında Radyo Eksen sponsorluğunda, ilk kez İstanbul’da da sahne almaya hazırlanıyor.

5 farklı albümden parçalar seslendirecek olan grup, seyirciyi sadece şarkılarla değil, led ışıklarla desteklenmiş eşsiz bir görsel şov ve videolardan oluşan bir performansla eğlencenin doruklarına çıkaracak.

UNKLE’ın kurucusu James Lavelle İstanbul konseriyle ilgili “İstanbul en sevdiğim şehirlerden biri, burada çalacak olmak harika bir duygu, konseri izleyecek herkesin eğlenmesini ve eşsiz bir deneyim yaşamalarını istiyoruz” diyerek bu gece için sabırsızlığını dile getirdi.

Tarih: 26 Mart Cumartesi
Yer: Refresh The Venue
Saat: 20.00