Ünlü iş adamını kaçıranlar yakalandı

Eyüp'te silah tehdidiyle otomobilinden indirerek kaçırdıkları iş adamından yüklü miktarda para istedikleri öne sürülen 16 kişi yakalandı.

Anadolu Ajansı 02.04.2010 - 15:25

1 Mart 2010 tarihinde bilişim sektöründe faaliyet gösteren tanınmış iş adamı Halil İbrahim Özer, Kermerburgaz'da aracıyla seyir halindeyken önündeki yolu kapatan araçların arkasında durdu. Bu sırada arkaya yaklaşan biri minibüs iki araç ile önünde bulunan iki otomobilden inen sekiz kişi, Halil İbrahim Özer’i silah tehdidiyle aracından indirerek minibüse bindirdi.

Minibüste iş adamını ve ailesini öldürmekle tehdit eden bu kişiler, üç saat sonra Kadıköy'e getirdikleri Halil İbrahim Özer’i, 250 bin dolar vereceğini söylemesi üzerine serbest bıraktı.

İş adamının durumu polise bildirmesinin ardından başlatılan teknik takip sonucu, Hasan E. ve Mustafa Y'nin adresleri tespit edildi. Gerekli çalışmaların başlatılmasının ardından düzenlenen operasyonda, suç örgütünün elebaşısı Hasan E. ve Mustafa Y'nin de aralarında bulunduğu toplam 16 kişi gözaltına alındı.

Bu arada, yakalananlar arasından bulunan Ümit A'nın, söz konusu iş adamına ait şirkette çalıştığı, zaman zaman da Halil İbrahim Özer'in şoförlüğünü yaptığı, güzergahını da suç örgütüne ilettiği belirtildi.

İfadesinde emlakçılık yaptığını söyleyen Hasan E'nin, ''adam öldürmek'' suçundan sabıkasının bulunduğu öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerin ardından şüphelilerden 13'ü adliyeye sevk edildi. Diğer üç kişi ise poliste serbest kaldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...