NTV

Üsküdar'da 2 çocuğunu öldüren baba tutuklandı

NTV Haber,Anadolu Ajansı

Türkiye

İstanbul Üsküdar'da 2 çocuğunu öldürüp birini de yaralayan Arslan Güleryüz, tutuklandı. Suçunu itiraf eden katil baba, gözyaşları içinde ''Pişmanım'' dedi. Babasının elinden son anda kaçan Orçun Güleryüz ise, kardeşlerini son yolculuğuna uğurladı.

İlişkili Haber

İstanbul'un Üsküdar ilçesinde dün iki oğlunu öldürdüğü, bir oğlunu da yaraladığı iddiasıyla gözaltına alınan Arslan Güleryüz, çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandı.

''ÇOK PİŞMANIM''

Polisteki sorgusunda suçunu itiraf eden katil babanın, “Yakınlarımın dolduruşuna geldim. Sürekli çocukların benden olmadığını söylüyorlardı çok pişmanım” dediği öğrenildi.

Arslan Güleryüz, emniyet çıkışında basın mensuplarının soruları üzerine gözyaşları içinde ''Çok pişmanım'' dedi.

Baba Güleryüz, emniyetteki işlemlerinin ardından İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na getirildi.

Savcılıkta ifadesi alınan Güleryüz, "alt soydan akrabayı kasten öldürmek" ve "alt soydan akrabayı kasten öldürmeye teşebbüs etme" suçlarından tutuklanması talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Hakimlikteki sorgusunda daha önceki ifadelerini tekrar eden Güleryüz, olaylara eşinin neden olduğunu savundu.

"DNA TESTİ İSTİYORUM"

Kendisinin senelerdir doldurulduğunu iddia eden şüpheli Güleryüz, "Çocuklarıma ve Sefer Güleryüz'e DNA testi yapılmasını istiyorum. Çocuklarımın benden olmadığını düşünüyorum. Ağabeyim Mustafa Güleryüz bana daha önce 'Çocuklarını kes, hacının kapısının önüne at' dedi. Hacı dediğimiz de amcamdır. Ekleyeceğim bir husus yoktur" ifadelerini kullandı.

Hakimlik, kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olay yeri inceleme ve kolluk tutanağına, adli rapor ile dosya kapsamına göre şüpheli Güleryüz'ün, "alt soydan akrabayı kasten öldürmek" ve "alt soydan akrabayı kasten öldürmeye teşebbüs etme" suçlarından tutuklanmasına karar verdi.

İKİ KARDEŞİN CENAZELERİ TOPRAĞA VERİLDİ

Bu arada babaları tarafından öldürüldükleri belirlenen Ahmet (24) ve Onur Güleryüz (20) kardeşler son yolculuklarına uğurlandı.

İki kardeş için Çekmeköy Nişantepe Yeni Camisi'nde öğlen vakti cenaze töreni düzenlendi.

Törene olayda yaralanan diğer kardeş Orçun Güleryüz (22) ile yakınları katıldı.

Güleryüz kardeşlerin cenazeleri, kılınan namazın ardından Nişantepe Mezarlığı'nda toprağa verildi.

"BABAMA TEKME ATARAK KAÇTIM"

Cenaze töreni öncesinde yaşadıklarını gazetecilere anlatan Orçun Güleryüz, olay sırasında babasına tekme atarak kaçtığını belirterek, şöyle konuştu:

"Gece bir şey yoktu. Sabah saatleriydi, uyuyorduk. Onur ağabeyimle babam aynı odada kalıyordu. Biz de Ahmet ağabeyimle aynı odada uyuyorduk. İlk önce Ahmet ağabeyimi bıçaklamış, keserle kafasına vurmuş. Onu öldürürken ben hiçbir şey duymadım. Sonra bana yönelip uyurken başıma keserle vurdu. Tekme atıp iteleyip kaçtım. Onur ağabeyim geldi, 'Baba ne yapıyorsun' dedi. Bu sefer ona vurdu, ağabeyim yere yığıldı. Ahmet ağabeyimin yardımına koştum. Ama yorganı kaldırdığımda delik deşik olmuştu. İkisini öldürdükten sonra benim peşimden koştu, kaçtım. Komşulardan yardım istedim. Akşam hep birlikte sohbet ettik, iyiydi. Bir sıkıntı yoktu."

Yavuztürk Mahallesi Orhan Sokağı'nda dün sabah saatlerinde baba Arslan Güleryüz, çekiç ve bıçakla 2 oğlunu öldürüp 1 oğlunu da yaraladığı iddiasıyla Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Kadıköy'de yakalanmıştı. Şüpheli Güleryüz emniyetteki işlemlerinin ardından, İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edilmişti.

ETİKETLER