Uslu: Karabük-Bolu arasında eylem yapılacak

Kastamonu’da Başbakanlık konvoyuna yapılan saldırı ve Şırnak’taki askeri operasyonu önceden haber veren gazeteci Emre Uslu, önümüzdeki günlerde PKK'nın Karabük-Bolu arasında eylem yapmasını beklediğini açıkladı.

17.05.2011 - 10:32

Uslu: Karabük-Bolu arasında eylem yapılacak

Kastamonu’da Başbakanlık konvoyuna yapılan saldırıyı ve Şırnak’taki operasyonu önceden tahmin eden Taraf gazetesi yazarı Emre Uslu, yeni iddialarda bulundu.

Hükümete karşı bir oyun ortaya konduğunu savunan Uslu, bunun son aşamasının "gerginliği tırmandırarak BDP ve MHP’nin oylarını artırmak" olduğunu öne sürdü.

Emre Uslu, “Amaçları AKP’nin Anayasa’yı değiştirecek bir oranda Meclis’e girmesini önlemek” dedi.

Uslu, “PKK önemli hedeflere saldırılar yapacak. Saldırı olasılığı yüksek hedefler arasında Bolu ve/veya Karabük civarında otoyol /yol kesme ve ses getirecek eylem yapacak. Karabük-Bolu hattında PKK'lı unsurların eylemleri olursa şaşırmayacağım” diye konuştu.

Gazeteci Uslu, saldırı istihbaratlarının değerlendirilmemesi savını ise şu sözlerle destekliyor: "Bunları engelleyecek birimlerin içinde aktif bir grup, özellikle Balyoz ve Ergenekon tutuklusu komutanlara sahip çıkma biçimi olarak müdahaleyi geciktiriyor."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...