Prizde unutulan ütü evi yaktı

Antalya'da ev temizliği yapan kadının prizde unuttuğu ütü gurbetçi ailenin evin yaktı.

Haberler - DHA 24.03.2015 - 11:23

Prizde unutulan ütü evi yaktı

Antalya'da, 6 katlı bir apartmanın 5. katında iddiaya göre, prize takılı unutulan ütüden yangın çıktı.

Yangın, akşam saat 23.00 sıralarında Muratpaşa İlçesi Gençlik Mahallesi 1313. Sokak üzerinde bulunan 6 katlı İlhan Bey Apartmanın 5. katında çıktı.

Alevleri fark eden komşular, itfaiye ve polisi arayarak ihbarda bulundu. Alev alev yanan ev, çevrede korku dolu dakikaların yaşanmasına neden oldu.

İhbar üzerine kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri alevlere müdahale etti. İtfaiye ekiplerini çalışması sonucu alevler üst ile alt kattaki dairelere sıçramadan söndürüldü.

Çalışmaları sırasında dumandan etkilenen itfaiye eri Ünal Güçlüel, 112 Acil Servis ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan Güçlüel'in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Büyük maddi hasarın oluştuğu evin sahibi İsmet Sami Turanlı'nın Almanya'da çalıştığı ve tatil için yarın Antalya'ya geleceği öğrenildi.

Yangının, Turanlı'nın evi temizlemesi için görevlendirdiği kadının prize takılı unuttuğu ütüden kaynaklandığı belirtildi. Yangının kesin çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

Sayfa Yükleniyor...