Van'daki saldırıda şehit sayısı 2'ye yükseldi

Van'daki saldırıda yaralanan polis memuru Muhammet Acar şehit oldu. Şehit polis memuru sayısı 2'ye yükseldi. Acar, dün kendisini ziyaret eden Bakan Ala'dan memleketi Eskişehir'e tayin istemişti.

DHA 19.08.2016 - 14:23 | Son Güncelleme : 19.08.2016 - 15:06

Van'daki saldırıda şehit sayısı 2'ye yükseldi

Van'da PKK'lı teröristler tarafından bomba yüklü araçla polis karakoluna yapılan saldırıda yaralanan polis memuru Muhammet Acar tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak şehit oldu.

Van'da iki gün önce PKK'lı teröristler bomba yüklü araçla İskele Caddesi üzerindeki 2 Nisan Polis Merkezi ve Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici'nin makam olarak kullandığı Polisevi'ne saldırı düzenledi. Saldırıda 27 yaşındaki polis memuru Hacı Ahmet Öztürk şehit olurken, 17 yaşındaki Faruk Tam ile 19 yaşındaki Dicle Idrak hayatını kaybetti ve 73 kişi de yaralandı. 

Yaralılar arasında bulunan ve özel hastanede tedavi gören polis memuru Muhammet Acar da sabah saatlerinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

BAKAN ALA'DAN TAYİN İSTEMİŞTİ

Şehit Polis Memuru Acar'ı dün Van'a gelen İçişleri Bakanı Efkan Ala, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ziyaret etmişti. Polis Muhammet Acar bu ziyarette Bakan Ala'dan memleketi Eskişehir'e tayin olmak istediğini söylemişti.

Sayfa Yükleniyor...