Yalanlanan gazeteci Şafak’tan 'canlı' yanıt

Türk basınının önde gelen isimlerinden 9 gazeteci, bugün basın tarihinde bir ilke imza attı ve Sabah Gazetesi'nin dün sürmanşetten verdiği Erdal Şafak imzalı "Kıbrıs'a karşı Ruhban Okulu" başlıklı haberi yalanladı. Şafak cevabını NTV’de verdi.

Haberler 12.06.2009 - 00:19

Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Şafak’ın, 9 gazeteciyle birlikte gittiği Brüksel'den yazdığı haberi, 9 gazeteci, bir deklarasyonla yalanladı.

Cumhuriyet'ten Leyla Tavşanoğlu, Hürriyet'ten Ferai Tınç, Milliyet'ten Hasan Cemal, Kanal D'den Mehmet Ali Birand, Referans'tan Eyüp Can, Star'dan Mehmet Altan, Yeni Şafak'tan Ali Bayramoğlu ve Zaman'dan Abdülhamit Bilici'nin açıklaması, "Büyükelçi Volkan Bozkır'ın Büyükelçilik'te gazetecilere verdiği yemekte bulunan bizler, 'off the record' veya 'on the record' böyle bir açıklama yapılmadığını teyit ederiz. Bu tür bir haberin gerek gazetecilik etiği, gerek büyükelçi'nin itibarı, gerekse gerçekler açısından düzeltilmesi gerektiğini düşünüyoruz" şeklindeydi.

Türk basın tarihinde ilk kez yaşanan olayla, gazeteciler bir başka gazeteciyi yalanladı ve ’Büyükelçi'nin itibarı’ adına düzeltme istediler.

‘Yalanlanan’ Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Şafak, bugün gazetede çıkacak yazısını Canlı Gaste’yle paylaştı.

Sayfa Yükleniyor...