Yazılım geliştiriciler eforlarını takip edebilecek

Türk yazılım şirketi Codart’ın geliştirdiği Microsoft Visual Studio üzerinde çalışan ücretsiz eklenti dev \ efor, yazılımcının verimliliğini arttırmayı temel hedef olarak belirliyor.

13.01.2009 - 16:37

Yazılım geliştiriciler eforlarını takip edebilecek

Bir çok yazılım yöneticisinin ihtiyacı olan, yazılım geliştirme sürecini değerlendirmek ve gelişimi takip etmek amacıyla üretilen dev efor, farklı açılardan yazılım sürecini izliyor, denetliyor ve üzerinde çalışılan yazılım projesi ile ilgili olarak proje paydaşlarına çalışma yoğunluğu ve verimi konusunda istatistikler sunacak.

Yazılım geliştirmenin, günümüzde yoğun bir raporlama ve izlenebilirlik gerektirdiğinin altını çizen Microsoft Yazılım Araçları Yöneticisi Tufan Erdinç, dev \ efor’un özellikle yazılımcının verimliliğini arttırmayı en temel hedef edinen Visual Studio araç setiyle entegrasyonu ve bu sayede geniş bir yazılımcı kitlesine de ulaşabileceğini ifade etti.

Codart‘ın geliştirdiği ve Microsoft Visual Studio 2005 ve 2008 sürümleriyle uyumlu olarak çalışan ücretsiz eklenti seti, www.devefor.com adresinden elde edilebilir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...