İstanbul Bağcılar’da, Mahmutbey Metro İstasyonu’na çok yakın bir noktadaki telefon kablo hattında meydana gelen patlamalar paniğe neden oldu. 

Edinilen bilgilere göre, Bağcılar’da bulunan ve yapım çalışmaları devam eden Mahmutbey Metro İstasyonu’nun şantiye alanıyla kesişen İnönü Caddesi üzerindeki bir telefon şebeke kutusundan çıkan dumanlar vatandaşların dikkatini çekti.

İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edilirken, polisin çevreyi güvenlik şeridi ile kapatmasının hemen ardından yer altı kablo hattında patlamalar meydana geldi.

Şiddetli patlamalar çevrede bulunan vatandaşlar arasında paniğe neden oldu. Yangının ve patlamaların doğalgaz hattına sıçrama ihtimali paniğe neden oldu Polis ve itfaiyenin ardından elektrik ekiplerinin katılmasıyla devam eden çalışmalarda, alev alan telefon şebeke kutusu söndürülürken, yer altı kablo hattının patlamalar olan bölümü de söndürülerek yangın kontrol altına alındı.

"6-7 PATLAMA GÖRDÜK"

Olay yerini gören bir noktada bulunan ve patlamalara şahit olan Bayram Ünal isimli vatandaş, o anları anlatarak, "Elektrik kablo hattında bir sorun oldu. Büyük bir patlama oldu önce. Kısa sürede itfaiye ekibi geldi buraya. Çok çabuk da söndürdüler zaten, müdahale ettiler. Kimseye herhangi bir bilgi verilmiyor burada. İlk önce yol kenarındaki şebeke kutusunda patlama oldu, sonra da yer altında patlamalar oldu. 6-7 patlama gördük. Herkes panik halindeydi, polis bölgeyi güvenlik şeridiyle kapattı" dedi.