Yeşil'in oğlu, babasının kitabını yazdı

Yıllardır kayıp olan Susurluk skandalının kilit ismi "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın hayatı, oğlu Murat Yıldırım tarafından kitap haline getirildi.

Haberler - NTV Haber 11.05.2009 - 16:58

Yeşil'in oğlu, babasının kitabını yazdı

Kitapta Yeşil'in ilişkileri ele alınırken herkesin merak ettiği bir soruya da yanıt aranıyor: Yeşil yaşıyor mu?

Susurluk kazasının ardından Yeşil'den haber alan olmadı. Birçok faili meçhul cinayetin tetikçisi olduğu iddia edildi.

MİT, JİTEM ve Emniyet için çok önemli operasyonlar yaptığı da iddialar arasında... Kamuoyu onu tek bir fotoğraf ile tanıdı.

Yeşil adlı kitapta ise 21 fotoğraf kullanılıyor. Yeşil'den ailesine kalan son fotoğraf da kitabın kapağında yer alıyor.

Murat Yıldırım, babasının 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı'na katıldığı dönemde 'devlet için çalış' teklifi aldığını belirterek, askerlik sonrası MİT'te göreve başladığını anlatıyor

Kitapta Yeşil'in PKK kadar Susurluk ekibiyle de çatışma halinde olduğu iddia ediliyor.

Oğlu, Yeşil'in öldürdüğü iddia edilen Behçet Cantürk, MİT'çi Tarık Ümit, İranlı asker Simitko'nun Susurluk ekibi tarafından ortadan kaldırıldığını düşünüyor.

Yeşil'in oğlu, kitapta, PKK lideri Abdullah Öcalan'ı öldürmek için Susurluk ekibinin devletten 80 milyon dolar aldığını iddia ederek, 'bu paralar ne oldu?' diye soruyor.

Kitapta 'Yeşil yaşıyor mu?' sorusuna da yanıt aranıyor. Oğlu, 'bilmiyorum' diyor ve ekliyor: "Babam eğer yaşıyorsa ve gelmemesi gerekiyorsa, onu 10 yıl bir odaya koyun, 10 yıl o odadan çıkmadan hayatını devam ettirir" diyor.

Sayfa Yükleniyor...