Yurttan kaçan iki çocuğa tecavüz

Antalya Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı çocuk yurdundan kaçan iki kız çocuğunun otomobillerine bindikleri iki kişinin tecavüzüne uğradıkları iddia edildi. Zanlılar tutuklanırken, çocukların yurda teslim edileceği belirtildi.

Anadolu Ajansı 03.06.2009 - 16:11

Edinilen bilgiye göre, Antalya'daki çocuk yurdunda kalan ve ailesi Finike'nin Turunçova beldesinde yaşayan M.K. (13) ile D.A. (14) yurt yöneticilerinden izin almadan Finike'ye gitti.

Turunçova'da yolda bekleyen M.K. ile D.A, Kumluca yönüne giden Hüseyin T. (26) ve Emrah G'nin (23) bulunduğu otomobile bindi.

Kumluca'ya geldiklerinde çocukların otomobilden inmek istediği ancak Hüseyin T. ile Emrah G'nin otomobili dağlık alana götürerek M.K. ve D.A'ya tecavüz ettiği öne sürüldü.

Finike'de jandarmaya başvuran M.K. ile D.A'nın verdiği eşkal doğrultusunda araştırma yapan jandarma ekipleri, Hüseyin T. ile Emrah G'yi yakaladı.

M.K. ve D.A. tarafından teşhis edilen zanlılar, sorgulandıktan sonra çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Sağlık muayenesinden geçirilmek üzere Antalya'ya gönderilen çocukların, daha sonra, barındıkları çocuk yurdunun yetkililerine teslim edileceği öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...