Ziya Halis'ten Başbuğ'a suç duyurusu

EDP Genel Başkanı Ziya Halis, ''telefonlarının yasa dışı olarak dinlendiği'' iddiaları üzerine eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ de arasında bulunduğu bazı kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduç.

Anadolu Ajansı 28.09.2010 - 13:11

Ziya Halis'ten Başbuğ'a suç duyurusu

Eşitlik ve Demokrasi Partisi (EDP) Genel Başkanı Ziya Halis, suç duyurusunda bulunmadan önce adliye önünde yaptığı açıklamada, ''Genelkurmay Başkanlığı'nın, bölücü terör örgütü üyelerinin iletişimini tespit için İsrail'den aldığı cihazlarla yargı kararı olmadan kendisinin de arasında bulunduğu bazı kişileri dinlediği'' yönünde haberlerin çıktığını anımsattı.

İddianın araştırılıp, gerçeklerin ortaya çıkması için ''başta eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Aslan Güner, eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız olmak üzere yasa dışı dinlemenin emrini veren, uygulayan, takip eden yetkili ve görevli kişiler hakkında'' suç duyurusunda bulunduğunu belirten Halis, ''Bütün vatandaşların bu tür keyfi uygulamalara karşı duyarlı olması gerektiğini'' ifade etti.

Halis, ''Mesele, böyle keyfi, haksız, evrensel insan haklarını çiğneyenlere karşı sessiz kalmamak, hakkımızı aramaktır'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...