Düğün sezonunun açılması gümüşçülerin yüzünü güldürdü (Gaziantep Haberleri)

Kısıtlamaların kalkmasıyla birlikte açılan düğün sezonu evlenecek çiftleri yüksek altın fiyatları dolayısıyla gümüşe yönlendirdi. Düğünlerin vazgeçilmez hediyesi olan, yarım altının yerini gümüş çerçeveli çeyrek altınlar aldı.

Gaziantep Haberleri İHA 30.06.2021 - 11:53

Düğün sezonunun açılması gümüşçülerin yüzünü güldürdü

Gaziantep Haberleri - İHA,

Düğün sezonunun açılmasıyla, düğünlere hediye göndermek isteyenlerin ve evlilik hazırlığı yapanların ilk durağı gümüşçüler oldu. Düğünlerin vazgeçilmez hediyesi olan, yarım altının yerini gümüş çerçeveli çeyrek altınlar aldı.

Gaziantep’te, Gümüşçülük yapan Abdulkadir Alptekin, altındaki fiyat artışının kendilerine yaradığını söyledi. İnsanların altın alamadığını belirten Alptekin, “Son zamanlarda artan altın fiyatlarından dolayı gümüşte bayağı bir talep artmaya başladı. Altın kaplama ürünlere de talep bayağı arttı. Artık altın yatırım, gümüş takı aracı olmaya başladı. Ürünlerin altın fiyatı 6-7 bin lirayken gümüşü 250 lira" dedi. 

Düğün hediyesinin gösterişli olmasını isteyenler, altın kaplama gümüş çerçeve içerisine koyulan çeyrek altınları tercih ettiğini belirten Abdulkadir Alptekin, satışların arttığını kaydetti. Alptekin, “Düğün sezonunun açılmasıyla yarım altın götürmek yerine, çeyrek altın alıp bileklik şeklinde götürmeyi daha çok talep ediyorlar. Daha gösterişli, göze çarpan bir model olması için çeyrek altını getirip bu tarz gümüş ürünlerine taktırıp öyle götürüyorlar” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...