ABD Başkan adayı: Camiler yasaklanabilmeli

Gelecek yılki seçimlerde başkanlık için yarışan Cumhuriyetçi parti adaylarından Herman Cain, Amerikan kentlerinin camileri yasaklayabilmesi gerektiğini savundu.

Haberler 18.07.2011 - 11:42

ABD Başkan adayı: Camiler yasaklanabilmeli

ABD'de 2012'de yapılacak başkanlık seçimlerinin Cumhuriyetçi adayı Herman Cain, Fox News'ta katıldığı bir programda tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu.

Camilerin kentlerde yasaklanması olasılığıyla ilgili bir soruya Cain, ''Evet, kentlerin bunu yapmaya hakkı var'' yanıtını verdi. Başkan adayı, tavrının ''ayrımcı'' olmadığını da savundu ve ''Kariyerimde din, cinsiyet ya da köken olarak hiç kimseye ayrımcılık yapmadım. Sadece Amerikalılara bu teröristlerin bizi öldürmeye çalıştığı uyarısında bulunmayı borç bildiğimi söylüyorum. Yani ihmalci olmaktan ziyade ihtiyatlıyım'' dedi.

İSLAM'IN FARKI
Cain programda, ''İslam hem bir din hem de kanunlar (şeriat) bütünüdür. Diğer dinlerden farkı budur'' ifadesini de kullandı.

Muhafazakar politikacı daha önceki bir açıklamasında da ''Birçok Müslüman tam olarak bu ülkeye ve Anayasaya sadık değil. Birçoğu bu ülkedeki insanlara şeriat empoze etmeye çalışıyor'' demişti.

Sayfa Yükleniyor...