İlişkili Haberler

ÜNLÜ KOMEDYEN SAHNEYE BÖYLE ÇIKTI

ABD eski başkanlarından Ronald Reagan'ın eşi, eski first lady Nancy Reagan 94 yaşında hayata veda etti. Nancy Reagan'ın cenaze töreninde çekilen bir fotoğraf ise, ABD'de son günlerde en çok tartışılan fotoğraf oldu.

Fotoğrafta ABD eski başkanlarından George W. Bush ile ABD eski dışişleri bakanlarından Hillary Clinton kucaklaşarak, samimi bir görüntü veriyor. Bush bir kolunu Clinton'ın omzuna atmış, diğer elinde kahve var. Clinton ise başını hafif şekilde Bush'un omzuna koymuş ve ikisi kahkaha atıyor.

Cumhuriyetçi eski başkan ile Demokrat Parti'nin kasım ayındaki seçimlerde muhtemel başkan adayı Hillary Clinton'ın bu fotoğrafı ülkede siyasi bir tartışma başlattı. Bu fotoğraftan dolayı Clinton'ı eleştirenler, siyasi görüş olarak ikilinin birbirlerine çok yakın olduğunu iddia ediyor. 

Siyasi rakip Bush ile Clinton'ın bu fotoğrafı ABD'de siyasi bir tartışma başlattı. 
Siyasi rakip Bush ile Clinton'ın bu fotoğrafı ABD'de siyasi bir tartışma başlattı. 

Clinton taraftarları ise, Demokrat Parti başkan aday adayı Clinton'ın bu fotoğrafla "Amerikan toplumunu birleştiren tek kişi" olduğunu kanıtladığını savunuyor.

CLINTON, BUSH'A YÜKLENDİ

Hillary Clinton ise, Demokrat Parti seçmeninin büyük bir kısmının bu fotoğraftan hoşlanmayacağını düşünüyor olacak ki, dün bir konuşmasında George W. Bush'a yüklendi.

ABD'nin Şikago kentinde seçim çalışmalarına katılan Clinton, "George W. Bush'un abartılı üslubunu hatırlatan, Cumhuriyetçilerin demogojik söylemlerinden kim heyecan duyuyor" sözleriyle söz konusu fotoğrafın seçim kampanyası üzerindeki olumsuz etkisini silmeye çalıştı.

Demokrat Parti başkan aday adayı Bernie Sanders, ünlü komedyen Danny De Vito'ya sarılırken görülüyor. 
Demokrat Parti başkan aday adayı Bernie Sanders, ünlü komedyen Danny De Vito'ya sarılırken görülüyor. 

SANDERS-DE VITO KUCAKLAŞMASI

Clinton-Bush kucaklaşmasını gösteren fotoğrafla sosyal medyada dalga geçenler de oldu. Demokrat Parti'nin diğer başkanı aday adayı Bernie Sanders'in Hollywood'un ünlü aktörlerinden Danny De Vito ile samimi kucaklaşması sosyal medyada 8 binden fazla paylaşım aldı.

Sanders-De Vito kucaklaşmasına, "Eğer Clinton-Bush kucaklaşması ağzınızda kötü bir tat bıraktıysa, belki bu sürpriz siyasi kucaklaşma damağınızı yeniden tatlandırabilir" denildi.

JEB BUSH ADAYLIĞINI GERİ ÇEKTİ

ABD eski başkanlarından George W. Bush'un kardeşi Jeb Bush, Cumhuriyetçi Parti başkan aday adayı olmuş ancak ön seçimlerde beklediği başarıyı yakalayamayınca, adaylığını geri çekmişti.