ABD duyurdu: Yemen'de Husilere ait füze rampalarına 3 saldırı düzenlendi

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, ABD kuvvetlerinin Yemen'de Husilere ait gemisavar balistik füze rampalarına 3 saldırı gerçekleştirdiğini duyurdu.

ABD duyurdu: Yemen'de Husilere ait füze rampalarına 3 saldırı düzenlendi

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, günlük basın brifinginde 'deki Husilere yönelik son saldırılara ilişkin bilgi verdi.

Kirby, kuvvetlerinin Yemen'de Husilere ait gemisavar balistik füze rampalarına 3 düzenlediğini ve bu saldırılarla Kızıldeniz'deki gemi trafiğinin biraz daha güvenli hale getirilmesinin amaçlandığını belirtti.

Söz konusu saldırıların "savunma amaçlı" olduğunu savunan Kirby, ilgili füze rampalarının ateşlenmeye hazır konumda olduklarını ifade etti.

ABD duyurdu: Yemen'de Husilere ait füze rampalarına 3 saldırı düzenlendi - 1

Son saldırılar, 12 Ocak'ta ve İngiltere'nin ilk ortak saldırısının ardından Husilere yönelik 6. dalgası olarak kayıtlara geçti.

ABD yönetimi hafta içinde Husileri yeniden yabancı terör örgütleri listesine aldığını ve Kızıldeniz'deki Husi saldırılarını önlemek için örgüte yönelik saldırıların devam edeceğini duyurmuştu.

Sayfa Yükleniyor...