Afganistan'ın Logar, Kabil ve Nangarhar kentlerinde bombalı intihar saldırısı düzenlendi.

Logar Emniyet Müdürü Abdul Hakim Eshakzay, kentin emniyet müdürlüğü binası önünde yapılan intihar saldırısında, yerel polis komutanı ve 6 polisin öldüğünü söyledi.

Saldırıda intihar eylemcisinin öldüğünü, bazı kişilerin de yaralandığını ancak sayısının belli olmadığını ifade eden Eshakzay, olaydan Taliban'ı sorumlu tuttu.

Doğudaki Nangarhar kentinde ise şehir merkezinde polis akademisi öğretmelerini hedef alan intihar saldırısında, 2 öğretmen ve bir intihar saldırganı öldü, iki öğretmen de yaralandı.

Nangarhar Valiliği Sözcüsü Ahmet Ziya Abdulzay, polis akademisi öğretim elemanlarının kullandığı aracın saldırıda büyük hasar gördüğünü, yaralananların durumunun iyi olduğunu söyledi.

Abdulzay, motosiklet kullanan intihar eylemcisinin üzerindeki düzeneği aracın yakınında patlattığını belirtti.

Afganistan İçişleri Bakanlığı'nın verdiği bilgiye göre de, başkent Kabil'in Afşar bölgesinde yol kenarına yerleştirilen bir bombanın patlaması sonucu 3 sivil yaralandı.

TALİBAN ÜSTLENDİ
İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Sadık Sadıki, bombanın özel hareket ekiplerini hedef aldığını, ekip aracı geçtikten sonra infilak ettiğini söyledi. Saldırıları Taliban üstlendi.