Afganistan'da uçak düştü

Hindistan'da yakıt ikmali yaptıktan sonra Rusya'nın başkenti Moskova'ya doğru gittiği belirtilen uçak, Afganistan'ın kuzeydoğusunda düştü. Anadolu Ajansı (AA), Rus uçağının 6 yolcusundan pilot da dahil 4'üne canlı ulaşıldığının açıklandığını duyurdu. Hindistan Havacılık Bakanlığı da, uçağın bir hava ambulansı olduğunu bildirdi.

Afganistan'da uçak düştü

'ın kuzeydoğusundaki Bedahşan bölgesinde bir düştü.

Afgan yerel medyası, uçağın önce 'a ait bir yolcu uçağı olduğunu yazdı. Ancak daha sonra Hindistan Havacılık Bakanlığı, düşen uçağın herhangi bir Hint havayolu firmasına ait olmadığını açıkladı.

Bu açıklamadan kısa süre sonra Rus Havacılık İdaresi de, Hindistan'dan kalkarak Rusya'nın başkenti Moskova'ya doğru giden ve içinde 6 kişi olduğu düşünülen, Rusya'ya kayıtlı Fransız yapımı Falcon 10 tipi bir uçağın radardan kaybolduğunu duyurdu.

Afganistan'da uçak düştü - 1

Havacılık Bakanlığı, uçağın bir hava ambulansı olduğunu belirtti.

Tayland'dan Moskova'ya doğru giden uçağın Hindistan'daki Gaya Havalimanı'nda yakıt ikmali yaptığı kaydedildi.

Uçakta 6 kişinin bulunduğu tahmin ediliyor.

Sosyal medyada paylaşılan ancak doğrulanmayan görüntülerde, uçağın düştüğü tahmin edilen bölgeden duman çıktığı görülüyor.

Öte yandan Anadolu Ajansı (AA), düşen Rus uçağının 6 yolcusundan pilot da dahil 4'üne canlı ulaşıldığının açıklandığını duyurdu.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...