Afrika Kupası için evsahibi bulundu

Ebola salgını nedeniyle Afrika Uluslar Kupası'na ev sahipliği yapmak istemediğini açıklayan Fas'ın yerine Ekvator Ginesi seçildi.

Afrika Kupası için evsahibi bulundu

Afrika Futbol Konfederasyonu CAF'ın internet sitesinden yapılan açıklamada, 17 Ocak-8 Şubat 2015'te yapılması planlanan 30. Afrika Uluslar Kupası'nın evsahipliğini Ekvator Ginesi'nin üstleneceği belirtildi.

CAF Başkanı Issa Hayatou, Ekvator Ginesi'nin başkenti Malabo'da Devlet Başkanı Obiang Nguema Mbasogo ile görüşmesinin ardından bu yönde bir karara vardıklarını açıkladı.

Afrika Uluslar Kupası'na evsahipliği yapacak Ekvator Ginesi'nin milli takımı da, şampiyonaya doğrudan katılma hakkı elde etti.

Turnuva başkent Malabo, Bata, Mongomo ve Ebebiyin kentlerinde oynanacak. Finallerin nerede oynanacağı ise 3 Aralık'ta belirlenecek.

Mısır'ın başkenti Kahire'de toplanan CAF İcra Kurulu, hafta içi yaptığı açıklamada, özellikle Batı Afrika ülkelerinde görülen Ebola salgını nedeniyle organizasyonun ertelenmesini talep eden ve bu isteğinden

vazgeçmeyeceğini belirten Fas'ın elinden evsahipliği hakkını almıştı.

Afrika Futbol Konfederasyonu evsahibi olduğu gerekçesiyle turnuvaya doğrudan katılan Fas Milli Takımı'nı da şampiyonadan diskalifiye etmişti.

Sayfa Yükleniyor...