Afrodizyağın yeni adı DSK

Adı geçen yıldan bu yana seks skandallarıyla anılan IMF eski Başkanı Dominique Strauss-Kahn, afrodizyak içecek üreticilerine ilham kaynağı olmaya başladı.

20.07.2012 - 15:58

Afrodizyağın yeni adı DSK

Bir Fransız içecek firması, Strauss Kahn'ın kısaltılmış ismi olan DSK harflerini yeni geliştirdiği afrodizyak içecek için kullandı. Firma, içeceğin adının resmi olarak "Drink Safran Kiwi" olduğunu söylemekle birlikte, Strauss-Kahn'ın başına gelenlerin kendileri için esin kaynağı oluşturduğunu saklamıyor.

Safran, esmer şeker şurubu ve kivi meyvesinden oluşan içecekte kullanılan tüm malzemenin organik olduğu ve içeceğin koruyucu veya renklendirici ihtiva etmediği belirtiliyor.

Bu hafta Paris ve Fransa'nın güney sahillerindeki gece kulüplerinde pazarlanmaya başlanan içeceğin reklamlarında özellikle kadınlar için "afrodizyak" yanı ön plana çıkarılıyor. Üretici firma, safranın antik çağlardan bu yana depresyona, karaciğere, damar sertliğine ve solunuma iyi geldiğini, kivinin ise antioksidan olduğunu hatırlatıyor.

Şık gece kulüplerinin müşterilerini hedefleyen firma, içeceğin alkolsüz olduğunu ancak başta cin ve viski olmak üzere alkolle karıştırılabileceğini belirtiyor.

Fransa'da geniş yankı uyandıran içecek, her biri 27 santilitrelik 6'lı şişe halinde 16 Euro'ya satılıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...