Atina'da çete savaşı: 6 Türk öldü

Yunanistan'ın başkenti Atina yakınlarında silahlı saldırı yaşandı. Olayda 6 Türk vatandaşı hayatını kaybederken Yunan basını saldırganların da Türk olduğunu yazdı. Saldırıda ölenler arasında İstanbul'da kurduğu motosikletli tetikçi çeteleriyle sokak infazlarının emrini veren Barış Boyun'un adamlarının da olduğu öne sürüldü.

Atina'da çete savaşı: 6 Türk öldü

Yunan basınında yer alan haberlere göre, Atina'nın Artemida banliyösünde Türkler arasında silahlı çatışma yaşandı.

Sahte Alman plakalı lacivert bir arabanın içinde bulunan 6 Türk, silahlı saldırıya uğradı. Saldırganların kurşun yağdırdıktan sonra kayıplara karıştığı belirtildi.

Öldürülen 6 kişinin üzerinden çıkan Fransız kimliklerinin sahte olduğu açıklandı. Yunan polisi olay yerinde 20 adet mermi kovanı buldu.

Polis ekipleri, olay yerinden araçla kaçan faillerin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlattı.

Atina'da çete savaşı: 6 Türk öldü - 1

BİR TÜRK YAKALANDI

Olayla ilgili olarak bir Türk vatandaşının Atina havalimanında yakalandığı açıklandı.

Yunan polisi uyuşturucu kaçakçılığı yapan çetelerin arasındaki bir hesaplaşma olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Olayda Öldürülen Türklerin aileleri ise Yunan makamlarından yakınlarının cenazelerini talep ediyor.

"BARIŞ BOYUN'UN ADAMLARI" İDDİASI

Olayda ölen isimler arasında yer alan Doruk B. ve Oğuzhan H.'nin birkaç ay önce İstanbul'da polis takibinden kaçarak izini kaybettirdiği öne sürüldü.

Bu iki isim de, Türkiye'de bir dizi silahlı eyleme karışan ve İtalya'da firari olarak yaşayan suç örgütü elebaşı Barış Boyun'un yakın adamları olduğu iddia ediliyor.

Boyun'un uyuşturucu ticaretinde üstünlüğü ele geçirmek için İstanbul'da kurduğu motosikletli infaz çeteleri ve çalıntı araçlarla 103 eylem gerçekleştirilmişti.

Polis ekiplerince 14 Nisan'da şüphelilerin adreslerine yapılan eş zamanlı operasyonda 131 kişi yakalanmış, daha sonra yapılan baskında da 8 kişi daha gözaltına alınmıştı.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...