Avustralya'da 8 yaşındaki sürücü kazada öldü

Avustralya'da mini yarış arabasıyla pistte kaza yapan 8 yaşındaki sürücü yaşamını yitirdi.

avustralya minik sürücü kaza131117.jpg

İngiliz yayın kuruluşu BBC'nin haberine göre polis, 8 yaşındaki Anita Board'un, Batı Avustralya'daki Perth Motorplex yarış pistinde tek başına sürüş yaptığı esnada kaza geçirdiğini belirtti.

Yarış aracının kontrolünü kaybederek beton bariyere çarpan küçük kızın, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği belirtildi.

Avustralya Ulusal Kalkış Yarışı Birliği'nden (Andra) yapılan açıklamada, Board'ın küçükler kalkış yarışı (drag) için lisans almaya çalıştığı kaydedildi.

Açıklamada, Anita'nın, kaza geçirdiği sırada yarış lisansı almak için sürecin bir parçası olarak Perth Motorplex'deki test sürüşüne katıldığı ifade edildi.

Yerel basında yer alan haberlerde de küçük sürücünün, yarışlara katılmak için gereken minimum sınır olan 8 yaşına kısa süre önce girdiği aktarıldı.

Anita'nın babası Ian Board, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, "Kalbim paramparça" ifadesini kullanarak, desteğe ihtiyaçları olduğunu belirtti.

Kalkış yarışı topluluğu üyeleri de #KasklarAnitaİçinÇıksın (#HelmetsOutForAnita) etiketiyle yaptıkları paylaşımlarda üzüntülerini ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...