Saldırganlar, binanın bahçe duvarının tel örgülerine saldırıyı neden yaptıklarına dair bir de bildiri bıraktı.

Merkeze 4-5 adet molotofkokteyli atıldığını söyleyen yetkililer, bunlardan bir kısmının binanın yan kapsına isabet ettiğini ancak kapının bulunduğu bölgenin tuğlalı olmasından dolayı etkili olamadığını söyledi.

Avustralya Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Serdal Çınar, merkezlerine yapılan bu saldırıya bir anlam veremediklerini belirterek, "20 yılı aşkındır Avustralya’da çalışmalar yapıyoruz, herhangi bir kurum ve kişilerle bir problemimiz olmadı, kurulduğumuz günden beri her inanca her kültüre her dile aynı mesafede duruyoruz, herkese saygı gösteriyoruz" dedi.

'BİLDİRİNİN İÇERİĞİ ONUR KIRICI
Başkan Çınar, binanın zarar görmemesinin bir şans olduğunu, ancak tellere bırakılan bildirinin içeriğinin çok kırıcı ifadelerle dolu olduğunu anlattı.

Çınar, Merkez'e yapılan saldırının son zamanlarda Suriye’de meydana gelen olaylarla bir bağlantısı olup olmadığını bilmediklerini, bu konuda bir şey söylemek için henüz erken olduğunu sözlerine ekledi.

Saldırıdan sonra olay yerine gelen polis yetkilileri, binanın çevresinde incelemelerde bulunarak elde ettikleri delilleri incelemeye aldı.