Azerbaycan-Ermenistan barış görüşmeleri Berlin'de başladı

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, barış görüşmeleri kapsamında  Berlin'de bir araya geldi. Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, iki bakanı karşıladı.

Azerbaycan-Ermenistan barış görüşmeleri Berlin'de başladı
Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan (solda) - Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov (sağda) - Almanya Dışişleri Bakanı Annelana Baerbock (ortada)

'ın beş ay önce Karabağ bölgesini etnik Ermeni gruplardan almasının ardından Bakü ve Erivan temsilcileri bugün barış görüşmelerine başladı.

Görüşmelere ev sahipliği yapıyor.

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, Almanya'nın başkenti Berlin'de bir araya geldi.

İki bakanı, Alman mevkidaşları Annalena Baerbock, Dışişleri Bakanlığı'nın konukevi olarak kullandığı Villa Borsig girişinde karşıladı.

Baerbock, geçen kasım ayında iki ülkeyi ziyaret etmişti.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz da bu ay Münih Güvenlik Konferansı'nın yan etkinliklerinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile bir araya geldi.

Aralık ayında, Güney Kafkasya komşuları, bir barış anlaşması yapmak istediklerini belirten ortak bir açıklama yayınladı. 

Sayfa Yükleniyor...