Başbakan Binali Yıldırım, Beştepe'de 11. Kalkınma Planı'nın tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu.

Yıldırım, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'de açılan cephelerin birleşmeye başladığını belirtti.

Başbakan, planın hedeflerinden birini de milli geliri arttırmak olarak tanımladı. 

Yıldıırm, "Eğer bu dönüşümü gerçekleştiremezsek, gelişmiş dünyanın yaşadığı değişimin dışında kalacağız ve tabiri caizse "offline" ülkeler arasında kalacağız. Gelecekte ülkemizin dünya nezdindeki itibarı şüphesiz bugünkinden daha iyi seviyeye çıkacaktır. Halkımızın refahı kat be kat artacaktır." şeklinde konuştu. 

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle; Güçlü siyasi irade, güçlü liderlik ve güven Türkiye'nin gücüne güç katıyor. Bugüne kadar uyguladığımız gerçekçi politikalarla, gerçekleştirdiğimiz reformlarla ekonomik istikrarı ve güveni tayin ettik. 

Bu adımları atarken dünyadaki siyasi ve ekonomik krizleri vakitlice gördük ve önlemimizi aldık. Darbe teşebbüsleri bizi yıldıramadı. Aksine bütün şoklara karşı direncimizi daha arttırdık. Birbirimize millet olarak daha fazla kenetlendik. 

Dünyada haksız savaşların, yöresel ve küresel anlaşmazlıkların doğal afetlerin sıkça yaşandığı bir dönemden geçiyoruz. Bütün bunlara rağmen Türkiye hem etrafındaki sorunlara çözüm üreten ve istikrarsızlaştırılmış ülkelerde kalıcı çözüm ve barış sağlamaya devam ederken aynı zaman gelecek için güvenli bir liman olmaya devam ediyor. Refah seviyemizi de her geçen gün arttırıyoruz. 

Türkiye güçlendikçe fitne ve fesat odaklarının saldırıları da yoğunlaşıyor. Teröre destek veren eli kanlı destek verenleri de tarih önünde utançla başbaşa bırakacağız. Terör örgütleri ve onların uzantıları tamamen bitene kadar mücadlemiz sürecek.