Başbakan Yıldırım Nice'teki saldırıyla ilgili Fransızca mesaj

Başbakan Binali Yıldırım, Nice'de 84 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısıyla ilgili açıklama yaptı. Twitter'da Fransızca mesaj paylaşan Başbakan Yıldırım, "Terör insanlık suçudur, terörün bir sonraki sefer kimi, ne zaman vuracağını kimse bilemez" dedi.

ntv.com.tr 15.07.2016 - 10:16

Başbakan Yıldırım Nice'teki saldırıyla ilgili Fransızca mesaj

Başbakan Binali Yıldırım, Twitter hesabında paylaştığı Fransızca mesajda, Fransa'nın milli bayramını kutladığı günde Nice şehrini kana bulayan alçak terör eylemini şiddetle kınadığını belirtti.

Teröre karşı uluslararası mücadele yürüten tüm dünya ülkeleriyle dayanışma içinde olan Türkiye'nin, Fransa halkının acısını paylaştığını kaydeden Başbakan Yıldırım, "Terör insanlık suçudur, terörün bir sonraki sefer kimi, ne zaman vuracağını kimse bilemez. Bu adi saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum" ifadelerini kullandı.

KALIN: BU VAHŞİLERİN DÜNYADA YERİ YOKTUR, OLMAMALIDIR

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın da Fransa'daki saldırıyla ilgili Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Kalın İngilizce ve Türkçe paylaştığı mesajında, "Bu vahşilerin dünyada yeri yoktur, olmalıdır" dedi.

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Kalın'ın açıklaması şöyle:

"Fransa Nice'deki barbarca saldırıyı şiddetle kınıyorum. Hayatını kaybedenlere taziyelerimizi iletiyor, yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu saldırıyı gerçekleştiren modern barbarların insanlıkla, dinle ilgisi yoktur. Esasen bu vahşilerin dünyada yeri yoktur, olmamalıdır. Bu acı gününde Fransa'nın yanındayız. Terörün her türüne karşı ortak mücadele, küresel bir mesuliyet ve zarurettir."

ÇAVUŞOĞLU'NDAN FRANSA'YA BAŞSAĞLIĞI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da kınama mesajını Twitter hesabından İngilizce ve Türkçe olarak paylaştı.

Nice'deki barbar terör saldırısını kınayan Çavuşoğlu, saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarının yanı sıra Fransa halkına ve hükümetine başsağlığı diledi.

Çavuşoğlu, paylaşımında "Kim tarafından ve nerede olursa olsun teröre karşı ortak, samimi, kararlı ve sonuç alıcı mücadele elzemdir. Türkiye olarak terörle mücadelede Fransa ve tüm diğer ortaklarımızla işbirliğimizi sürdüreceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

ÇELİK: TERÖR SALDIRISINI EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE KINIYORUM

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik de Fransa'nın güneyindeki Nice kentinde düzenlenen terör saldırısını kınadı.

Bakan Çelik, kınama mesajını Twitter hesabından İngilizce olarak paylaştı.

AB Bakanı Ömer Çelik mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Fransa'nın Nice kentinde düzenlenen korkunç terör saldırısını en güçlü şekilde kınıyorum. Düşüncelerim saldırının kurbanları ve onların aileleriyle birlikte. Her nerede, ne şekilde ve hangi gerekçeyle insanlığa
saldırırsa saldırsın, terör her zaman acımasızdır. Teröre karşı birlik olmalıyız."

DIŞİŞLERİ'NDEN FRANSA'DAKİ SALDIRIYA KINAMA

Dışişleri Bakanlığı, Fransa'nın Nice kentinde 84 kişinin ölümüne neden olan terör saldırısını şiddetle kınadı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Nice'de düzenlenen korkunç terör saldırısı şiddetle kınandı ve lanetlendi.

Fransız halkının acısınının yürekten paylaşıldığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye terörle mücadelede Fransa ile tam bir dayanışma içindedir. Hep birlikte bu alçaklara karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Terör, her şeyden önce, insanlığa ve evrensel değerlerine karşı bir tecavüzdür. Bu zor günde dostumuz ve müttefikimiz Fransa'ya ve Fransız halkına başsağlığı diliyoruz. Yakınlarını kaybedenlere sabır, yaralılara da acil şifalar temenni ediyoruz."

Sayfa Yükleniyor...