"Berlin saldırısı zanlısı İtalya'da öldürüldü"

Berlin'deki TIR saldırısı şüphelisi Tunuslu Anis Amri'nin İtalya'nın Milano kentinde çatışmada öldürüldüğü iddia edildi. İtalya İçişleri Bakanı, "Öldürülen kişinin Berlin saldırısı zanlısı olduğuna şüphe yok" dedi.

"Berlin saldırısı zanlısı İtalya'da öldürüldü"

Uluslararası haber ajansı Reuters, Almanya'nın başkenti Berlin'de Noel panayırına TIR'la saldırı düzenleyerek 12 kişiyi öldüren zanlı olarak aranan Tunuslu Anis Amri'nin İtalya'da öldürüldüğünü duyurdu. 

Terör zanlısı Amri'nin yol kontrolü sırasında öldürüldüğü belirtildi.  

Milan kentinde yol kontrolünde bir kişinin öldürülmesi sonrası basın toplantısı düzenleyen İtalya İçişleri Bakanı, "Öldürülen kişinin Berlin saldırısı zanlısı olduğuna şüphe yok" şeklinde konuştu.

İtalya İçişleri Bakanı Marco Minniti, Milano'da polisle girdiği çatışmada öldürülen kişinin Berlin'deki TIR saldırısının şüphelisi Anis Amri olduğunu ve bundan şüphe duymadıklarını söyledi.

"Berlin saldırısı zanlısı İtalya'da öldürüldü" - 1

"KİMLİĞİNİ SORAN POLİSLERE ATEŞ AÇTI"

İtalyan basınına yansıyan haberlerde de Amri'nin normal polis kontrolü sırasında tespit edildiği belirtildi. Amri'nin kimliğini soran polise ateş ettiği iddia edildi.

ALMANYA İTALYAN MAKAMLARLA TEMASTA

Alman Federal Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada da olayla ilgili olarak İtalyan makamları ile iletişime geçildiği kaydedildi.

DANİMARKA'DA GÖZETİM ALTINDA İDDİASI 

Danimarka'nın Aalborg kentinde ise, Berlin'deki terör saldırısı zanlısı Anis Amri'ye benzeyen bir kişinin polis tarafından gözetim altında tutulduğu iddia edildi.

TIR'LA 12 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ

Almanya’nın başkenti Berlin’de geçtiğimiz pazartesi akşamı bir Noel panayırına TIR'la giren saldırgan 12 kişinin ölümüne ve 48 kişinin yaralanmasına neden olmuştu.

Sayfa Yükleniyor...