Boris Johnson'ı telefonda tam 18 dakika işlettiler

İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson'a telefon şakası yapıldı. Kendini Ermenistan Başbakanı Paşinyan olarak tanıtan kişi tam 18 dakika Johnson'la konuştu. İngiltere Dışişleri Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yaptı.

Anadolu Ajansı 25.05.2018 - 11:47

Boris Johnson'ı telefonda tam 18 dakika işlettiler

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson'un telefonda kendini Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan olarak tanıtan bir kişiyle 18 dakika boyunca Rusya, Suriye ve Salisbury'deki zehirlenme olayını konuştuğu ortaya çıktı.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı'ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Bakan işletildiğini anladı ve görüşmeyi sonlandırdı. Biz de kontrol ettik ve telefon şakası olduğunu hemen anladık" denildi.

İngiltere basınındaki haberlere göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le ilişkiler, İngiltere'nin Salisbury kentinde yaşanan zehirlenme olayı ve Suriye'nin görüşüldüğü telefon şakasına ilişkin bakanlık açıklamasında şu görüş dile getirildi:

"Salisbury ve Suriye'de kimyasal silah kullanımı ile Ermenistan'daki son olaylar ciddi meseleler. Bu çocukça hareketler, arayanın ve arkasındakilerin ciddiyetsizliğini gösteriyor."

İNGİLTERE'DE İLK DEFA YAŞANMIYOR

Dönemin İngiltere Başbakanı David Cameron'a 2015'te telefonda kendini İngiliz hükümetine bağlı dijital iletişim ve istihbarat kurumunun (GCHQ) direktörü Robert Hannigan olarak tanıtan bir kişinin Başbakanı işletmesi üzerine, güvenlik yöntemlerinin gözden geçirildiği duyurulmuştu.

İngiltere Başbakanlığı daha önce de telefon şakasının kurbanı olmuştu. Radyo sunucusu Steve Pen, 1998'de, dönemin Muhafazakar Parti lideri William Hague olduğunu iddia ederek, dönemin Başbakanı Tony Blair'la görüşmüştü. Bunun üzerine, Başbakanlık santrali "Tony ile görüşmek istiyorum" diyen binlerce kişinin telefonuna maruz kalmıştı.

İNGİLTERE DIŞİŞLERİ BAKANI ŞAKACILARIN KURBANI OLDU (18 DAKİKA BOYUNCA TELEFONDA İŞLETİLDİ)

Sayfa Yükleniyor...