Camiye saldıran Neonazi'nin görüntüsü

Almanya'da polis, bir caminin duvarlarına Türkleri ve Müslümanları aşağılayıcı sözler yazan saldırganın görüntülerini yayınladı. Zanlının yakalanmasına yardımcı olacaklara para ödülü verilecek.

Camiye saldıran Neonazi'nin görüntüsü

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaletin'deki Dormagen kentinde, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne bağlı Süleymaniye Camisi'ne ırkçı saldırı düzenleyen saldırganların güvenlik kamerası görüntüleri ile fotoğrafları polis tarafından basına dağıtıldı.

İnşaat halindeki camiye 21 Aralık 2014 ve 11 Ocak 2015 tarihlerinde iki ırkçı saldırı düzenlemişti.

Caminin duvarlarına Türkleri ve Müslümanları aşağılayıcı sözler yazılarak gamalı haçlar çizilmişti.

Polis tarafından basına dağıtılan ikinci saldırıya ait olan kamera görüntülerinde zanlı, güvenlik kamerasını orta parmağını gösteriyor, duvara çıkarak garip işaretler yaptıktan sonra cami inşaatına giriyor.

Camiye saldıran Neonazi'nin görüntüsü - 1

Bir süre inşaatta kalan saldırgan tekrar duvarın üzerine çıkarak Nazi selamı veriyor. Daha sonra olay yerini terk ediyor.

İHBARCIYA 3 BİN EURA ÖDÜL

Saldırganı yakalamak için çalışmalarını sürdüren polis, kameralara görüntüleri yansıyan ırkçı saldırganın fotoğraflarını kentin kalabalık yerlerine astı.

Polisin yaptığı açıklamada, zanlı hakkında şu ana kadar somut bir bilgiye ulaşılamadığı bildirildi. Polis, zanlının yakalanmasına yardımcı olacak kişilere 3 bin Euro para ödülü verileceğini de duyurdu.

Cami saldırısını gerçekleştiren zanlıyı tanıyanların 0211/870-0 numaralı telefondan polise bilgi vermeleri istendi.

Sayfa Yükleniyor...