'Cenevre'ye koşulsuz katılmaya hazırız'

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, davet edilmeleri halinde İkinci Cenevre Konferansı'na hiçbir ön koşul öne sürmeden katılacaklarını söyledi.

26.11.2013 - 12:44

'Cenevre'ye koşulsuz katılmaya hazırız'

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Suriye'deki krize siyasi çözüm bulmak için 22 Ocak'ta düzenlenecek İkinci Cenevre Konferansı'na, İran'ın hiçbir ön koşul öne sürmeden katılmaya hazır olduğunu söyledi.

Zarif, "İkinci Cenevre Konferansı'nda soruna çözüm bulunması için İran'ın katılımının önemli olduğunu düşünüyoruz. Eğer bizi davet ederlerse hiçbir ön koşul öne sürmeden katılacağız" dedi.

Suriye'deki muhaliflerin silahlı gücü Özgür Suriye Ordusu ise 22 Ocak'ta İsviçre'de yapılması planlanan İkinci Cenevre Konferansı'na katılmayacaklarını duyurdu.

Özgür Suriye Ordusu'nun başındaki komutan Selim İdris koşulların Suriye'de barış görüşmeleri için uygun olmadığını dolayısıyla İkinci Cenevre Konferansı'na katılmayacaklarını açıkladı.

Konferansın kendilerini savaşmaktan alıkoymayacağını da belirten Özgür Suriye Ordusu komutanı Selim İdris, "Ne konferans sırasında ne de sonrasında Suriye'de Esad'a karşı savaşmayı bırakmayacağız'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...