Çin'de kadınlara "tehlikeli aşk" uyarısı

"Ulusal Güvenlik Eğitim Günü" kutlamalarının yapıldığı Çin'de kamuda çalışan kadınlara, yakışıklı yabancı casus uyarısı yapıldı.

Haberler - ntv.com.tr 20.04.2016 - 13:12

Çin'de kadınlara "tehlikeli aşk" uyarısı

"Tehlikeli aşk" başlıklı 16 kareden oluşan çizgi dizi, Çin'de kamuda çalışan güzel "Little Li"nin hayatını anlatıyor. Bir partide yakışıklı yabancı bir erkekle taşınan Little Li aşk ilişkisi yaşıyor.

Little Li'yi kendine aşık eden "yabancı casus" David, genç kızı avucunun içine almak için akşam yemeklerine götürüyor, romantik akşam yürüyüşleri yapıyor, gül alıyor ve güzelliğine iltifatlarda bulunuyor.

Çin'in Enformasyon Bürosu'nda çalışan Little Li, aşık olduğu "yabancı casus" David'e ülkenin gizli belgelerini verirken yakalanıyor. David'le birlikte polis tarafından kelepçelenen Little Lie, çizgi dizinin son karesinde şu cümleleri sarf ediyor: Devlette çalışan birinin gizliliği koruması gerektiğini bilmemenin cezasını çekiyorum.

Çin'de bugünlerde devlet dairelerinin duvarlarını bu çizgi dizi süslüyor. 
Çin'de bugünlerde devlet dairelerinin duvarlarını bu çizgi dizi süslüyor. Devlet dairelerinde ilan olarak asılan çizgi dizi, özellikle üst düzey görevlerde bulunan kadınları uyarma amacı taşıyor.

Çin'in başkenti Pekin'de devlet kurumunun yöneticisi, çizgi diziyi kadın çalışanları, belgelerin gizliliği konusunda eğitmek için kullandığını belirtti.

Çin'de "Ulusal Güvenlik Eğitim Günü" halkı ülkenin güvenliği konusunda uyarmayı ve bilgilendirmeyi amaçlıyor. Kutlamalarda ülkedeki güvenliğe dikkat çeken konuşmalar yapılıyor ve broşürler dağıtılıyor.

Sayfa Yükleniyor...