İlişkili Haberler

Cumhuriyetçi parti Arizona Senatörü Trent Franks'in, daha önce ekibinde çalışan iki kadına taşıyıcı anne olmaları yönünde konuşmalar yaptığı ortaya çıktı.

Kongre Etik Komitesi konuyla ilgili soruşturma başlatınca Franks 31 Ocak'ta istifa edeceğini açıkladı. Cumhuriyetçi Senatör Franks istifa ederken, "Yakın zamanda Etik Komitesi'nin iki eski çalışanımla taşıyıcı annelik üzerine yaptığım konuşmalar hakkında soruşturma başlattığını öğrendim. Bu seçeneği mevzubahis edip çalışma ortamında rahatsızlığa sebebiyet verdiğim için çok pişmanım" ifadelerini kullandı. 

Trent Franks ve eşi çocuk sahibi olamadıkları için taşıyıcı annelik seçeğini değerlenmişler. Daha sonra Arizona Senatörü Franks, iki kadın çalışanıyla taşıyıcı anne hakkında konuştuğunun ortaya çıkması üzerine Senatör hakkında soruşturma başlatıldı. 

BİR İSTİFA DA DEMOKRAT PARTİ'DEN

ABD Demokrat Parti Minnesota Eyalet Senatörü Al Franken, bir süredir taciz olaylarıyla gündeme gelmişti. Kamuoyundan ve Demokrat Senatörler tarafından kendisine yönelik istifa baskılarına dayanamayarak cinsel istismar iddiaları üzerine istifa ettiğini açıkladı. Franken istifa ederken ABD Başkanı Donald Trump'ın özel bir konuşmasında kadınlara cinsel tacizde bulunmasından övündüğünü hatırlattı. Senatör "O koltuğunda otururken benim ayrılmam ironik" dedi.

Minnesota Senatörü eski komedyen Al Franken tarafından cinsel tacize uğradığını iddia eden kadınların sayısının 8’e ulaştığı belirtildi.