DSK'nın seks skandalı film oldu

IMF'nin eski patronu Dominique Strauss-Kahn'ın (DSK) Mayıs 2011'de ABD'nin New York kentindeki Sofitel otelinde çalışan bir temizlikçi kadına cinsel taciz teşebbüsünde bulunması sonrasında patlak veren skandalı konu alan kurgu filmin ilk görüntüleri yayımlandı.

Haberler 16.05.2013 - 11:59

DSK'nın seks skandalı film oldu

Amerikalı yönetmen Abel Ferrara tarafından gerçekleştirilen "Welcome to New York" adlı filmin 1.5 dakikalık ilk fragmanı Cannes Film Festivali paralelinde gerçekleşen film pazarı çerçevesinde bu sabah medyaya tanıtıldı.

Fragmanda DSK'nın, New York skandalıyla ortaya çıkan seks partilerine olan bağımlılığı ve bu bağımlılık nedeniyle eşiyle yaşadığı sorunları gösteren bölümler yer alıyor. Fragman DSK'nin New York'taki otelde Nafissatou Diallo adlı temizlikçi kadınla karşılaşmasıyla sona eriyor.

'DSK'YI SEVMİYORUM'
Filmde DSK rolünü geçtiğimiz aylarda Rus vatandaşlığını da alan Fransız aktör Gerard Depardieu canlandırıyor. Depardieu daha önce yaptığı açıklamada filmdeki rolü karşılığında para almayacağını duyurmuştu. Depardieu, "DSK'yı sevmiyorum, o halde bu rolü kabul ediyorum" demişti.

ADJANI KABUL ETMEMİŞTİ
DSK'nın Fransa'da 1980'li ve 1990'lı yıllarda ünlü bir gazeteci olan eşi Anne Sinclair'i ise İngiliz aktris Jacqueline Bisset canlandırıyor. Anne Sinclair'e rolü daha önce Cezayir kökenli Fransız aktris Isabelle Adjani'ye teklif edilmiş ancak Adjani rolü kabul etmemişti.

Filmin ne zaman gösterime gireceği henüz açıklanmış değil.

Sayfa Yükleniyor...