"Putin'le görüşme talebimizi yaptık. Hala cevap bekliyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paris'te yaptığı açıklamada Rusya lideri Putin ile görüşme konusunda, "İlk gün talebimizi yaptık. Hala cevap bekliyoruz" dedi. Paris'teki zirvede çekilen aile fotoğrafında Putin'in olmaması ise dikkat çekti.

"Putin'le görüşme talebimizi yaptık. Hala cevap bekliyoruz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İklim Konferansı dolayısıyla Fransa'nın başkenti Paris'te bulunuyor.

Türk hava sahasını ihlal eden Rus uçağının düşürülmesi sonrası Ankara ile Moskava arasında gerilim devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan olası Putin görüşmesi hakkında açıklama geldi.  

Paris'te konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Putin'le görüşme talebimizi ilk gün yaptık. Hala cevap bekliyoruz" açıklaması yaptı. 

KREMLİN NE DEMİŞTİ 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov, Paris'teki İklim Konferansı'nda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında bir görüşmenin planlanmadığını söylemişti.  

Kremlin sözcüsü Peskov, Putin'in ABD Başkanı Barack Obama ile bir araya gelmesinin ise ihtimal dahilinde olduğunu belirtmişti.  

PUTİN AİLE FOTOĞRAFINDA YOK

Öte yandan BM İklim Değişikliği Zirvesinde liderler aile fotoğrafı çektirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bulunduğu aile fotoğrafında, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in olmadığı görüldü. Putin'in fotoğrafın çekimine yetişemediği öğrenildi.

"Putin'le görüşme talebimizi yaptık. Hala cevap bekliyoruz" - 1

ERDOĞAN OBAMA İLE GÖRÜŞECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Paris'teki İklim Konferansı'nda ABD Başkanı Barack Obama ile yarın görüşmesi bekleniyor.

Sayfa Yükleniyor...