Erdoğan'ın desteklediği cami projesine protesto

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Romanya Cumhurbaşkanı Klaus Iohannis ile Ankara'daki buluşmasında duyurduğu "Bükreş'e dev cami" projesi, Romanya'nın başkentinde toplanan bir grup tarafından protesto edildi.

Haberler - DHA 12.04.2016 - 06:10 | Son Güncelleme : 12.04.2016 - 06:16

Erdoğan'ın desteklediği cami projesine protesto

Romanya'nın başkenti Bükreş'te bir grup, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla tahsis edilecek mali kaynaklarla yapılması planlanan dev cami projesini protesto amacıyla miting düzenlendi.

Rus devlet yayın organı Rossiyskaya Gazeta'nın haberine göre protestocular, Romanya Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın bulunduğu meydanda toplandı ve ellerinde Erdoğan karşıtı poster ile pankartlar taşıdı.

Protestocularun, Bükreş yönetiminden Erdoğan ile yapılan anlaşmayı iptal etmesini istediği ve aksi halde Cumhurbaşkanı Klaus Iohannis hakkında görevi kötüye kullanmaktan yargı süreci başlatma tehdidinde bulunulduğu belirtildi.

Erdoğan ve Iohannis, 23 Mart'ta Ankara'da buluşmuştu.

Erdoğan, “Bükreş yönetimi, bir cami inşaatı için Romanya Müslümanları Müftülüğü‘nün kullanımına arsa tahsis etti. İnşaat için gerekli izinlerin alınması süreci müftülük tarafından yürütülüyor. Türkiye olarak bu projeye elimizden gelen desteği vermeye hazırız” demişti.

Sayfa Yükleniyor...