'Fransa First Lady'si pimi çekilmiş bomba gibi'

Fransa'nın First Lady'si Valerie Trierweiler işinden oldu. Yıllardır çalıştığı Paris Match Dergisi, Trierweiler'in bu yıl sonu biten sözleşmesini yenilememe kararı aldı. Dergi sahibi, Cumhurbaşkanı Hollande'ın hayat arkadaşını "O tam bir pimi çekilmiş bomba gibi" ifadesiyle tanımladı.

'Fransa First Lady'si pimi çekilmiş bomba gibi'

Fransa'nın First Lady'si Valerie Trierweiler, François Hollande'ın Cumhurbaşkanı olmasıyla birlikte gündemden düşmeyen isim.

47 yaşındaki Trierweiler, yıllardır gazetecilik yaptığı haftalık Paris Match Dergisi'ndeki işini kaybetti.

Derginin sahibi Arnaud Lagardere, First Lady'nin sözleşmesinin bu yıl sonunda biteceğini ve sözleşmeyi yenilemeyeceğini açıkladı.

Lagardere, First Lady ile birlikte çalışmanın kendisine Elyssee Sarayı'ndan birinci elden haber elde etme şansı sağlayacağının belirtilmesi üzerine, "Dalga mı geçiyorsunuz? Şimdiye kadar problemden başka bir şey getirmedi. O tam bir pimi çekilmiş bomba gibi" dedi.

First Lady olmasının ardından Valerie Trierweiler'ın, hakkında haber yayımlamamaları için gazetelerle dergilere baskı yaptığı iddia edilmişti.

Haftalık bir gazetenin 13 yıllık köşe yazarı Philippe Sollers de, Trierweiler'ı alaycı bir dille eleştirince kovulmuştu.

Trierweiler, kendisinden izin almadan fotoğrafını kapak yapan dergisini de eleştiri yağmuruna tutmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...