İngiliz gazetesinden Türkiye yorumu: Kaosa hazır olun

İngiliz Times gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu yaz sığınmacıları Avrupa'ya gitmeleri için serbest bırakabileceğini iddia ederek, "Bu yaz bir kaosa hazır olun" diye yazdı. Gazetenin yazarlardan biri tarafından kaleme alınan makalede, Avrupalıların Türkiye'yi hiçbir zaman birlikte istemedikleri itirafında bulunuldu.

Haberler - NTV Haber 22.03.2017 - 15:03 | Son Güncelleme : 22.03.2017 - 15:11

İngiliz gazetesinden Türkiye yorumu: Kaosa hazır olun

İngiltere'nin önce gelen gazetelerinden The Times'da Türkiye'ye ilişkin bir makale yayımlandı. Gazetenin yazarlarından Roger Boyes, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Sığınmacıların serbest bırakılmasıyla oluşacak bir kaosla AB'yi tehdit ettiğini" öne sürdü. "Bu yaz bir kaosa hazır olun" diye yazan Boyes, "Türk cumhurbaşkanı sığınmacıların Avrupa'ya gitmesine izin vermek için tüm gerekçelere sahip, çünkü onu hakir gördük" ifadesini kullandı.

"TÜRKİYE'Yİ HİÇBİR ZAMAN KULÜPTE İSTEMEDİK"

Boyes ayrıca, batı ile Türkiye arasındaki ilişkinin bugünkü noktaya gelmesinde, AB'ye üyelik müzakereleri sürecinin etkili olduğunu yazdı. "Biz Türkiye'yi hiçbir zaman kulüpte istemedik" itirafında bulunan Boyes, "Büyüyen nüfusu, Müslüman kimliği ve çatışmalara sahne olan yerlere yakınlığı Türkiye'nin AB'ye girişini zorlaştırdı" yorumunda bulundu.

Sayfa Yükleniyor...