İsrail, Şam'a hava saldırısı düzenledi

Suriye, İsrail'in başkent Şam'a hava saldırısı gerçekleştirdiğini duyurdu. Tel Aviv yönetiminden henüz bir açıklama gelmese de İsrail Hava Kuvvetleri sık sık Suriye'yi hedef alıyor.

Anadolu Ajansı 30.12.2020 - 07:35 | Son Güncelleme : 30.12.2020 - 07:36

İsrail, Şam'a hava saldırısı düzenledi

Suriye devlet televizyonu SANA, askeri kaynağa dayandırdığı haberinde, İsrail'in, yerel saatle 01.30'da Şam'ın batı kırsalındaki Nebi Habil bölgesinde rejime ait bir hava savunma birimine saldırı düzenlediğini iddia etti.

Hava saldırısı sonucu 1 kişinin öldüğü, 3 Suriye askerinin yaralandığı ileri sürülen haberde, maddi hasarın da meydana geldiği belirtildi.

Başkent Şam ve kırsalındaki bölgelerde Suriye ordusunun yanı sıra İran Devrim Muhafızları'nın emrindeki grupların ve özellikle Lübnan Hizbullah'ı unsurlarının bulunduğu biliniyor.

Şam, İsrail'in 25 Aralık'ta da Suriye'nin Hama iline bağlı Misyaf bölgesine füze saldırısı gerçekleştirdiğini öne sürmüştü.

İsrail ordusu, 18 Kasım'da, Suriye ordusuna ve İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücüne ait askeri hedeflere hava saldırısı düzenlediğini duyurmuştu.

İsrail, iç savaşın başladığı 2011'den bu yana Suriye'de zaman zaman İran destekli gruplara ve Esad'a ait askeri noktalara saldırılar düzenliyor.

Sayfa Yükleniyor...