İsrailli aşırı sağcı bakan, Filistinli bir kadının gözaltına alınma görüntüsünü paylaştı

İsrail'in Filistin'deki şiddetli saldırıları devam ederken, İsrailli aşırı sağcı bakan Itamar Ben-Gvir,Filistinli bir kadının gözaltına alınırken çekilen görüntüsünü paylaştı. Kadının yaşadığı korku ve panik görüntülere yansıdı.

İsrailli aşırı sağcı bakan, Filistinli bir kadının gözaltına alınma görüntüsünü paylaştı

Filistinlilere yönelik ırkçı ve ayrımcı söylemleri ile tanınan Ulusal Güvenlik Bakanı aşırı sağcı Itamar Ben-Gvir, Filistinli bir kadının "Hamas yanlısı propaganda yaptığı, terörü desteklediği" suçlamasıyla gözaltına alınırken ki görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı.

Görüntülerdeki Filistinli kadının polislerin karşısında panik yaşadığı görüldü.

İsrailli aşırı sağcı bakan, Filistinli bir kadının gözaltına alınma görüntüsünü paylaştı - 1

, 7 Ekim’den bu yana 34’ü Gazze Şeridi'ndeki çatışmalarda olmak üzere 351'i asker 1400'den fazla İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin yaralandığını duyurdu.

’e göre, Kassam Tugayları'nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığına göre, İsrail'in saldırılarında 4 bin 324'ü çocuk, 2 bin 823'ü kadın olmak üzere 10 bin 569 Filistinli öldürüldü, en az 26 bin 475 kişi yaralandı.

Batı Şeria ve Kudüs’te İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler, 163 Filistinliyi öldürdü.

İsrail ordusu, Gazze'de binlerce yaralı ile sivilin bulunduğu en büyük sağlık tesisi Şifa Hastanesini, Nasr Çocuk Hastanesini, El-Ehli Baptist ve Türk-Filistin Dostluk hastanelerini, tahliyeye zorladığı Filistin Kızılayına bağlı Kudüs ve Endonezya hastanelerinin çevresini vurdu. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim'den bu yana yaşanan çatışmalarda 63 Hizbullah mensubu ile 4 İsrail askeri öldü.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...