Katar'ın cevabı Kahire'de masaya yatırılacak

Kuveyt'in, Katar yönetiminin Körfez ülkelerinin talep listesine yönelik yanıtını Suudi Arabistan'a ilettiği belirtildi. Katar'ın cevabının dört ülke tarafından Kahire'de masaya yatırıldığı açıklandı.

ntv.com.tr 05.07.2017 - 10:12

Katar'ın cevabı Kahire'de masaya yatırılacak

Kuveyt, Katar yönetiminin Suudi Arabistan, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn'in talep listesine yönelik yanıtını Suudi Arabistan'a ilettiği açıklandı.

Haber Suudi Arabistan'a ait El-Arabiyye televizyon kanalında yer aldı.

Haberde, Kuveyt Kabine İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Muhammed Es-Sabah, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil El-Cubeyr'e Katar'ın yanıtını teslim etti" denildi.

Haberde, Doha'nın yanıtının içeriğine dair herhangi bir bilgi verilmedi.

Ambargo uygulayan Suudi Arabistan, BAE, Mısır ve Bahreyn'in istihbarat birimi başkanlarının Kahire'de bir araya gelerek Katar'ın cevabını görüştüğü belirtildi.

Söz konusu ülkelerin dışişleri bakanlarının, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri'nin daveti üzerine bugün Mısır'da bir araya gelmesi ve Katar ile ilişkilerde atılacak adımları ele alması da bekleniyor.

Listede talep edilenler arasında Türkiye'nin Katar'daki askeri üssünün ve El Cezire televizyon kanalının kapatılması gibi 13 madde yer alıyordu.

Katarlı yetkililer bu taleplerin kabul edilemez olduğunu birçok kez dile getirmişti.

Sayfa Yükleniyor...