Netanyahu'dan sonra iki bakan daha aynı açıklamayı yaptı: "Filistin devletinin kurulmasına izin vermeyeceğiz"

İsrail'de Başbakan Binyamin Netanyahu'nun ardından Enerji Bakanı Eli Cohen ile Kültür ve Spor Bakanı Miki Zohar da Birleşmiş Milletler (BM) dahil uluslararası toplum tarafından kabul edilen Filistin devletinin kurulmasına karşı olduklarını duyurdu.

Netanyahu'dan sonra iki bakan daha aynı açıklamayı yaptı: "Filistin devletinin kurulmasına izin vermeyeceğiz"

'in eski Dışişleri Bakanı ve mevcut Enerji Bakanı Eli Cohen, X sosyal medya platformundan paylaştığı mesajda, devletinin kurulmasının ülkesi için "tehdit" oluşturacağını savundu.

BM dahil uluslararası toplum tarafından kabul edilen iki devletli çözüm önerilerini reddettiğini belirten Cohen, "Bu, Yahudilerin öldürülmesini teşvik edecek ve İran'ın şer eksenine destek verecektir. Filistin devletinin kurulması için elimizi uzatmayacağız." ifadelerini kullandı.

Kültür ve Spor Bakanı Miki Zohar da X hesabından, "Filistin devletinin kurulmasına asla elimizi uzatmayacağız." mesajını paylaştı.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, 8 Ocak'ta X hesabından yaptığı açıklamada, bağımsız Filistin devletinin kurulmasına bağlı olduklarını ifade etmişti.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 18 Ocak'ta düzenlediği basın toplantısında, 'deki saldırılardan sonraki süreçte herhangi bir şekilde Filistin devletinin kurulmasına karşı olduğunu belirtmişti.

Netanyahu, bu tutumunu ABD yönetimine de bildirdiğini söylemişti.

ABD'nin NBC News televizyonunda yayınlanan haberde, ABD yönetiminin Netanyahu sonrası döneme hazırlandığı iddia edilmişti.

Sayfa Yükleniyor...